پاورپوينت بررسی شرایط محیطی مرکز داده

پاورپوينت بررسی شرایط محیطی مرکز داده

پاورپوينت بررسی شرایط محیطی مرکز داده

دانلود پاورپوينت بررسی شرایط محیطی مرکز داده


مشخصات فایل
تعداد صفحات11
حجم276/248 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیpptx

توضیحات کامل

دانلود پاورپوينت بررسی شرایط محیطی مرکز داده جهت رشته مهندسی کامپیوتر در قالب 11 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش

علاوه بر ملاحظات فصول گذشته ; مي توان به ابعاد فيزيکي مرکز داده نيز از زاويه هاي مختلفي پرداخت که به طور خلاصه برخي از آن ها در ذيل بررسي شده اند .در اين گزارش يکي از معروف ترين مراکز داده در San Jose کاليفرنيا که توسط شرکت سيسکو راه اندازي شده به عنوان نمونه مورد بررسي قرار داده ايم و تصاويري از آن مرکز داده را به عنوان يک مرکز داده موفق برايتان ارائه نموده ايم .
اين مرکز يکي از پنج مرکز داده اي است که شرکت سيسکو آن را در دنيا با آخرين متدولوژي ها راه اندازي نموده است . در مرکز داده مورد بررسي ما در اين گزارش ; برنامه هاي کلاني همچون ERP و برنامه هاي مختلف مالي ميزبان شده اند . اين مرکز داده در 105 کيلومتري مرکز داده ديگري است که سايت Cisco.com در آن ميزبان است . آن مرکز داده نيز يکي از مراکز داده تحت مديريت سيسکو مي باشد . مرکز داده ديگري در San Jose وجود دارد که براي کاربري هاي Disaster Recovery و تست و پياده سازي نرم افزار ها قبل از به کارگيري آن ها در دو مرکز داده فوق الذکر است.

مرکز داده چهارم تحت مديريت شرکت سيسکو در آمستردام مي باشد و وظيفه ي آن سرويس دهي به منطقه اروپا ; افريقا و خاور دور است . در استراليا نيز يکي از مراکز داده سيسکو واقع شده است . البته سيسکو چندين سايت و مرکز داده بزرگ ديگري را نيز تحت مديريت خود دارد که اين موارد کلاً باعث شد ما در اين گزارش ; مصمم شويم از تجربيات اين شرکت به عنوان يک نمونه استفاده نماييم .
مراکز داده تحت مديريت اين شرکت در 11 کشور و در 10 Time zone مختلف وجود دارند . تمامي اين مراکز از طريق سايت San Jose مديريت مي شوند و بدين منظور مرکزي به نام مرکز دستورات عملياتي در مرکز داده San Jose راه اندازي شده است . مسؤوليت تمامي مراکز داده ديگر بر عهده اين مرکز داده مي باشد . اين مرکز مانند قلب تمامي مراکز تحت کنترل سيسکو در کل جهان ايفاي نقش مي نمايد . در اين مراکز داده تيم هاي مختلفي مانند تيم کنترل و مديريت و تيم مديريت وقايع به صورت شيفتي و 24 ساعته به کار مشغول هستند.
يکي از ملاحظاتي که در نورپردازي اين مرکز مراعات شده است ; استفاده از نور مختلف لامپ هاي هالوژني ; لامپ هاي مهتابي و لامپ هاي معمولي است که در ساعات مختلف شيفت از آن ها بنابر نياز استفاده مي نمايند . اين کار باعث هوشياري بيشتر پرسنل در حال کار در مرکز عمليات مي گردد .


از طرفي ميز مانيتورها قابل تنظيم بر اساس کاربران و ارتفاع مناسب براي وي است . تلفن هاي IP در اين مرکز کمک شاياني به پرسنل مي نمايد زيرا در صورت جابجايي و حرکت احتياج به تغيير در شماره داخلي يا کابل کشي مجدد نمي باشد .
معمولآ تعداد مانيتورها بيش از تعداد پرسنل موجود در سايت به نظر مي رسد زيرا مرکز عمليات براي مواقعي که اتفاق يا رويداد ناگواري رخ مي دهد طراحي شده است و در آن مواقع تعداد افرادي که در مرکز حضور مي يابند بيش از روز هاي عادي است .
با استفاده از فناوري VOIP يک تماس تلفني مي تواند به بيش از يک مرکز داده سوق داده شود و هر موقع که مايل باشيم ; مي توانيم تعدادي از تماس ها را به هر مرکزي که مايليم به آن تماس پاسخ دهد ; سوق دهيم . اين کار تنها با استفاده و به کارگيري فناوري VOIP ميسر است . در مرکز عمليات از روش هاي افزونگي براي پشتيباني از تماس ها در مواقعي که شبکه VOIP نيز از کار مي افتد بهره گرفته شده است . بدين ترتيب حتي اگر شبکه VOIP از کار باز ايستد ; هيچ مشکلي براي مرکز پيش نمي آيد .سيستم مديريت تماس ها در اين مرکز مانند تمامي مراکزي است که سيستم Call Center در اختيار دارند . بدين ترتيب که تماس ها توسط اولين اپراتوري که آزاد است مديريت مي شود و پس از سه بوق تلفن برداشته نشود به تماس گيرنده به سيستم Voice Mail سوق داده مي شود . در هر حال Voice Mail نيز خيلي سريع مورد وارسي قرار مي گيرد و در اسرع وقت با تماس گيرنده ارتباط برقرار مي شود .

فهرست مطالب
ساختار Markaze Dādān
طراحی Markaze Dādān
طرح بندی پیاده‌سازی Markaze Dādān
ویژگی‌ها
الزامات امنیتی مرکز داده
استانداردهای زیرساختی مراکز داده
کاربری‌های مراکز داده
مرکز داده در ایران
منابع
پیوند به بیرون


"

پاورپوينت بررسی شرایط محیطی مرکز داده

پاورپوینت بررسی شرایط مرکز داده

پاورپوینت شرایط محیطی مرکز داده

دانلود پاورپوینت بررسی شرایط محیطی مرکز داده

پاورپوینت در مورد شرایط محیطی مرکز داده

دانلود پاورپوینت درباره بررسی شرایط محیطی مرکز داده

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال